Vendels förlag är ett nystartat förlag med fokus på dramatik, poesi och essäistik.

Är du intresserad av att bli en del av förlagets utgivning? Skicka manus till

Vendels förlag
c/o Johan Jönsson
Ahlmansgatan 6
214 27 Malmö

Frågor om manus? Kontakta oss på bok@vendelsforlag.se.

Medarbetare

Johan Jönsson – Förläggare
johan@vendelsforlag.se

Liv Gingnell – Poesi
liv@vendelsforlag.se

Joakim Sundh – Dramatik
joakim@vendelsforlag.se

Maria Nygård – Korrekturläsning
maria@vendelsforlag.se

Daniel Albertsson – Kundservice
daniel@vendelsforlag.se

Torill Kornfeldt – Destruktionsavdelningen
torill@vendelsforlag.se